Gyerekeknek mondókák,kifestők,képek,játékok,mesék

Mindent a kis picúroknak!Bővült az oldal!Most már játék leírásokat is találtok!Nézz be ha kisgyereked van, hidd el megéri!!!


ÜGYESSÉGI JÁTÉKOK

Vonatozás

Játszhatja: 2 éves kortól 6—25 gyermek

Két gyermek egymással szemben feláll, és egymás vállát megfogja. Az egyik mögé libasorban felállnak a többiek szintén vállfogással. Az első gyermek a mozdony, ő hátrafelé megy. Sípoló hangot kiadva elindul az egész vonat, és mindenféle kanyart leírva halad. Időnként állomáshoz érkezik, és megáll. Néhány széket tehetünk akadálynak, amelyet különböző irányból meg kell kerülni. Ha sokan játsszák, akkor két vagy több vonat is közlekedhet, de összeütközniük nem szabad.

Kötéltáncos

tszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

Bottal vagy krétával hosszú vonalat rajzoljunk a földre, ez melyen a kötéltáncosnak végig kell sétálnia. A haladás lassan és történjék, különben a „mélybe” esik az egyensúlyozó. A különböző feladatokat egymás után végzik a gyermekek, a többiek sorba ülve figyelnek, mintha cirkuszban volnának. A kötéltáncos mehet:

Ø egyszerű lépésekkel,

Ø láblendítéssel,

Ø felhúzott térdekkel,

Ø oldalazva,

Ø lábujjhegyen,

Ø sarkon,

Ø hátrafelé stb.

Mint az igazi kötéltáncosok, két karját kitárhatja, hogy könnyebb legyen egyensúlyozni. Egyenes vonal helyett hullámos, cikcakk, kör alakú pályán is haladhatnak a mutatványosok. Ha elég hosszú a bejárnivaló, akkor megbeszélhetjük azt, hogy ha bizonyos helyre elért az egyik gyermek, akkor már Jöhet a következő. Így folyamatosan többen végezhetik egyszerre a feladatot.

Óriások—törpék

tszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

A gyermekek libasorban körbe Járnak. Ne menjenek túl közel egymáshoz, hogy könnyebben tudjanak mozogni.

Ha azt mondjuk, hogy „Óriások”, akkor mindenki lábujjhegyen járva kezét a magasba emeli, és úgy halad. „Törpék” kiáltásra leguggolva mennek. Felváltva mennek Így meg úgy, és ha már elfáradtak, akkor „Bumm” kiáltásra gyorsan leülhetnek a földre. Rövid pihenő után folytatni lehet a játékot.

Gólyajárás

tszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

Kellék:8—10 műanyag kugli (építőkocka, labda vagy más hasonló tárgy)

A földre egy sorba helyezzünk fabábukat(kuglikat)vagy hasonló tárgyakat, amelyeken jól át lehet lépni és nem törnek el. Olyan távolságra tegyük őket, hogy közöttük egy lépéssel lehessen továbbhaladni. Nagyon óvatosan lépkedjenek át sorba a gyermekek a kuglikon, arra vigyázva, hogy ne dőljenek el. Magas lábtartással, mint a g6lya, kell haladni, oldalról kikerülni nem lehet (az túl könnyű feladat). Egyenként megszámolhatjuk, melyik gyermek hány bábut döntött fel.

Mászó iskola

Játszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

Kellék: mindenféle bútor. vasalódeszka, tornaszer stb.

A rendelkezésünkre á11ó bútorokból állítsunk össze hosszú mászó pályát, amelyen a gyermekek egymás után végigmásznak. Az összeállításnál figyeljünk arra, hogy a nehézségi fok megfeleljen a gyermekek életkorának és ügyességi szintjének. Elég változatos legyen, hogy Szívesen másszanak végig rajta. Többszöri átmászás után változtat hatunk a feladatokon, a sorrenden. Vigyázzunk a balesetveszélyre, nehogy szálka menjen kezükbe, lábukba. Leesés, becsípés, feldőlés fenyegethet ezért legyünklővigyázat05a Indulásnál feláll az első gyermek, utána sorba a többi. Előre beszéljük meg, ha bizonyos helyre kerül az előző gyermek, akkor indulhat a következő. Elegendő távolságot kell hagyni egymás között, hogy ne akadályozzák egymás mozgását. Mivel különböző gyorsasággal haladnak, gondoljunk a lassúbbakra, hogy ne képezzenek akadályt. Senkit se siettessünk, inkább bátorítsunk. Aki végigment az beáll a sor végére, és ha ő következik, megint végig- mehet. Ilyen lehet például az összeállítás: Az egyik fal mentén, támlával a szoba közepe felé sorban állnak kis székek. Négykézláb kell végigmenni mint a vályúban. Közben egy magasabb széken vagy asztalon kell átmászni. Kanyarba érve az utat folytatni, megint egy magasabb asztal, amelyről le kell ugrani, guggolva leérkezni, és beállni a sor végére.

Ezt az egyszerű mászást vég nélkül bővíthetjük vasalódeszkára rámászni, rajta végigkúszni (a deszka két széken nyugszik, ügyelni kell a leesés veszélyre!) vagy megtámasztott deszkán lecsúszni, vagy a deszkán végigcsúszva a földre lebukfencezni, utána hasra fordulni, majd a „híd” alatt mint egy hajó végigkúszni, széket, zsámolyt egymástól kicsit messzebb tenni, hogy át kelljen mászni a levegőben. A jól megszervezett menetnél nem állnak sokáig a gyermekek, folyamatosan végzik a feladatot. Ezért előbb mutassuk be, hogyan kell minden előírást elvégezni, gyakorlat közben ne legyen kétsége senkinek. hogy mit kell csinálnia. Ahol segítséget kérnek, ott adjunk, például leugrásnál, bukfencnél stb. A segítség megtagadása bizonytalanságot vált ki.

Patakátugrás

Játszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

A patakot a földön két párhuzamos vonallal jelöljük meg (pl. két bottal). A patak szélességét, Vagyis a botok távolságát a gyermekek korától és ügyességétől tesszük függővé. A gyermekek álljanak sorba, és egymás után ugorjanak az egyik partról a másikra. Vízbe ugrani nem szabad, aki beugrik, az „befullad”. Ha van bőven helyünk, akkor legyen bosszú a patak, Így mindenki egyszerre ugorhat. Többféle módon ugorhatnak:

Ø nekifutással,

Ø helyből,

Ø páros lábbal,

Ø fél lábon,

Ø dobbantással,

Ø hátrafelé


Séta a babzsákkal

Játszhatja: 3 éves kortól 6—40 gyermek

A gyermekcsoportot két egyenlő részre osztjuk. Mindegyik csoportban az első gyermek egymással szemben kb. 20 lépésre helyezkedik el. A többiek mögéjük sorakoznak. Egyik csapat első gyermeke babzsákot helyez a fejére, majd óvatosan elindul a másik csoporthoz. Ha megérkezett, akkor a babzsákot átnyújtja az ott álló elsőnek, ő maga pedig beáll a sor végére utolsónak. Most ez a gyermek indul a másik oldalra, ahol megint csak átadja a zsákot. Így sétálnak ide-oda, míg mindenki sorra nem kerül.

Menet közben a babzsákhoz nyúlni nem szabad. Ha az mégis leesne a fejéről, akkor azon a helyen vissza lehet helyezni és úgy kell folytatni az utat. Jó hátegyenesítő gyakorlat ez, mert csak egyenes tartással marad a babzsák a fejen. Inkább lazábban tömött zsákot használjunk, hogy a fejhez jól idomuljon. Nehezebb a feladat, ha babzsák helyett építőkockát vagy papírdobozt használunk.

Állatjárások

Játszhatja: 3 éves kortól 3—25 gyermek

A gyermekek nagyon szeretik az állatok járását utánozni, ezért igen kedvelt játék a kővetkező: A játszóterep egyik oldalán egymás mellett helyezkednek el a gyermekek. Ha nincs elég hely, egymás előtt is állhatnak. A játékvezető azt mondja pl. „Jönnek a kutyák”, akkor minden gyermek négykézlábra ereszkedik, és átmászik a szemközti oldalra. Közben halkan ugatni is lehet. Aki átért, feláll, megfordul, és söndben Vár addig, amíg mindenki meg nem érkezik. Most másik állatnévvel visszaküldi őket, hogy: „Mennek a cicák”. A gyerekek a macska mozdulatait utánozva mennek vissza a túloldalra. Így járkálnak egyik oldalról a másikra. Ha új járást vagy kevésbé ismert állat mozdulatait szeretnénk megtanítani, akkor mutassuk be, mielőtt elindulnak. Felhívhatjuk a figyelmet, hogy ha szűk helyen mozognak, akkor várjanak egy kicsit, amíg az előttük levő gyermek elmegy, nehogy megrúgják egymást. A következő állatok járását lehet jól utánozni:

Ø cica (kézen és lábon járva, egészen puhán; miau)

Ø kutya (kézen, térden, négykézláb; vau-vau)

Ø gólya (fél lábon ugrálva, karok széjjel; kelep)

Ø tyúk (egyik sarok a másik láb cipőorrához ér; pi-pi)

Ø veréb (páros lábon ugrálni; csivi)

Ø (egyik láb előre, másikat utána húzni; nyihaha) —

Ø medve (cammogva, egyszerre lép jobb kéz és jobb láb, majd bal kéz,bal láb, test előredől; brumm)

Ø nyúl (két kéz előre nyúlik guggolva, lábbal utána ugrani; mak

Ø béka (két kézen támaszkodva hátrarúgni; brekeke)

Ø rák (hátrafelé a földre leülni, majd kézen-lábon támaszkodva haladni anélkül, hogy leülnének)

Ø fóka (földre lefeküdve támasztott karokon húz6dzkodni előre, a lábak összezárva, lábfejek szétnyitva; u-u)

Ø kígyó (lehasalni, felső karokkal előrecsúszni; sz-sz)

Ø elefánt (ormány helyett egyik kéz előrenyújtva, valakit játékból lespriccelhetnek, aki védekezik ez ellen)

Más feladatokat is adhatunk a gyermekeknek:

Ø repülő (szétterjesztett karokkal köröznek; brrr)

Ø evezős (karral előre-hátra mozogni)

Ø sánta bácsi (sántítani)

Ø öreg néni (púpos háttal).

Az utolsó kettőnél megbeszélhetjük, hogy nem szoktuk megbámulni az ilyen beteg embereket.

Birkózás

Játszhatja: 3 éves kortól 2—--24gyermek

Kiterítünk egy szőnyeget, ahol a birk6zás folyik. Előre leszögezzük. hogy nem haragszanak a gyerekek egymásra, hanem megnézik, hogy ki az erősebb. Csípni, rúgni, harapni, gáncsolni nem szabad, tilos mindenféle durvaság. Amennyiben az egyik játékos azt mondja, hogy „elég”, akkor abba kell hagyni a mérkőzést. Természetesen nem a vereség pillanatában lehet ezt mondani, hanem ha valami kényelmetlen helyzetbe kerül, és fájdalmat, balesetet lehet így elkerülni. Két hasonló erejű, méretű gyermek álljon a szőnyeg két szélére. Fogjanak kezet, és ismét álljanak vissza előbbi helyükre, hagy „Vigyázz, kész, rajt!” indítójelre egyszerre induljanak. Egymást átölelve igyekezzenek a földre húzni a másikat, és végül két vállra fektetni. Akinek a válla három számolásig mindkét oldalon a földön marad, elvesztette a mérkőzést. Legkevésbé ütik meg magukat a gyermekek, ha nem állva, hanem térdelve, ülve, fekve gyömöszölik egymást. Felnőtt legyen mindig a közelben, nehogy eldurvuljon a Játék. Ha már fáradtak a játszók és még egyik Sem győzött, akkor döntetlen az eredmény. 2—3 percnél ne tartson tovább a küzdelem. A Játék végén megint fogjanak kezet, jeléül annak, hogy nem haragszanak egymásra. Több pár birkózhat egymással, és végül a győztesek is összemérhetik erejüket. Ne engedjük, hogy olyan gyermek birkózzék, aki nem Szívesen csinálja ezt. Csak az önként jelentkezők közül válogassuk Össze a párokat. A veszteseknek magyarázzuk meg, hogy ha erősebbek lesznek, akkor majd ők is győzhetnek. Akit nagyon levert a vereség, azt engedjük egy kicsit gyengébb gyermekkel birkózni, hogy neki is legyen sikerérzése. A győztesek hősködését nyírbáljuk le, ne tűrjük, hogy visszaéljenek testi erejükkel. Nekik nem árt, ha egyszer-egyszer vesztesek maradnak. A többiek hangos szurkolása sokszor igazi versenyhangulatot hozhat létre, Ha csak az egyik gyermeknek szurkolnak, akkor befolyásoljuk úgy a gyermekeket, hogy a másik játékosnak is legyenek pártfogói.

Várostrom

tszhatja: 3 éves kortól 1—25 gyermek

KeIIék: 6,10 vagy15 konzervdoboz, 1 labda

A konzervdobozokat helyettesítheti építőkocka, erős papírdoboz vagy hasonló tárgy. Ezeket várszerűen úgy helyezzük el, hogy előbb állítsunk fel egy vonalban hármat, ezekre kettőt, majd a tetejükre egyet. Ezt a várat kell egy labdával eltalálni. A távolságot a gyermekek korától és dobási készségüktől tegyük függővé.

Ha valakinek sikerül a dobozokat eltalálni, akkor a gyerekek nagy mulatságára azok hangos robajjal szétgurulnak. Aki szétverte, az állítsa fel a várat, és engedje, hogy a soron levő pajtása következzék.

Papír tépés

tszhatja: 3 éves kortól 2—40 gyermek

KeIIék: papiros

A gyermekek körbe ülnek. Egyikük egy lap papirost középen kettétép, és az egyik felét továbbítja a szomszédjának. Ő is megfelezi a lapot, és szintén a felét továbbadja. Így megy ez addig, míg olyan kicsivé nem válik a papír, hogy azt már eltépni nem lehet. Csak az érvényes még, amikor a két papiros darabka nagyjából egyforma, a széléről lecsípett szálacskák nem számítanak. Aki nem tudott tovább felezni, az kiesik a játékból, és hátrább csúszik a székével. A tovább játszók pedig közép felé csúsznak, hogy könnyebben adogassák kézből-kézbe a lapot. Győztes az utoljára bent maradt játszó.

Tenyértorony

Játszhatja: 3 éves kortól 3—6 gyermek

A gyermekek egy asztalt körbeütnek. Egyikük a jobb kezét tenyérrel lefelé az asztal közepére helyezi. Szomszédja szintén a jobb kezét ráhelyezi az övére. Ennek tetejére jón a következő gyermek jobb keze. Mikor körbeértek, mindenki a bal kezét teszi fel: elkészült a kéztorony! A legelső gyermek húzza ki az alul levő kezét és tegye a torony tetejére, majd sorba a többiek is. Így kerül mindig a legalsó gyermek keze a „torony” tetőre. A Játék menete során egyre gyorsabban kell végezni a műveletet. Addig lehet ezt játszani, míg össze nem dől az egész, vagyis a nagykapkodásban már nincs a kezeknek torony jellege.

Horgászás

Játszhatja: 3 éves kortól 5—25 gyermek

A gyermekek körbe ülnek, kezüket térdük fölött nyújtva tartják. Egyikük a horgász, aki körbe megy, és sorba simogatja a „halacskákat”, vagyis a kezeket, miközben mondja: Horgászok. horgászok, kis halacskák hol vagytok? Az utolsó ütemnél valakinek a kezére igyekszik ütni. Ha sikerült halat fognia, helyet cserélnek, ha nem (a megtámadottnak sikerült a kezét elkapnia és hátrarántania), akkor folytatódik a játék.

Dobozgurítás

Játszhatja 3 éves kortól 2—25 gyermek

A gyermekek a földön ülnek szétterpesztett lábbal Úgy, hogy a lábfejek a szomszédokéval összeérjenek. Így egy zárt kört kapunk. A gyermekek a földre fektetett dobozt (pl hintőporos vagy konzervdobozt) a szemben levő oldalon valamelyik gyermeknek gurítják. Ez az egyszerű játék nagy mulatságot okoz a gyermekeknek, különösen akkor, ha a doboz belsejébe golyót vagy kavicsot helyezünk, mely csörömpöl benne. Arra kell vigyázni, hogy mindenkire sor kerüljön.

Szappanbuborék-fújás

Játszhatja 3 éves kortól 1-25 gyermek

Jól habzó szappant (esetleg mosóport) oldjunk fel vízben. Sűrű oldatot készítsünk, melyet felhasználás előtt kipr6bálunk. Minden gyermek kap egy szalmaszálat, amelynek egyik végét fél cm mélyen több helyen behasítunk, és szétnyitunk. Mindenki kizár6lag a sajátját használhatja, a másét szájba venni ízléstelen és egészségtelen. Minden 4—5 gyermekre jusson egy edényke, hogy elkerüljük a tolakodást. Előbb be kell mártani a szálat a szappanlébe, és Utána nagyon lassan és óvatosan kell fújni. Ha az első buborékot azonnal elpukkasztjuk, a második szebb, színesebb lesz. A fújás lassú, egyenletes levegőkiengedéssel történik, mert a hirtelen fújásnál elpukkad a buborék. Amikor szép nagy már a gömb, felemelve ügyes mozdulattal el lehet röpíteni és hozzá mondani:

Gyere ki, tündér,

Kékbe, zöldbe,

Piros cipőcskébe.





by:http://ovi.freeblog.hu


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 18
Heti: 107
Havi: 474
Össz.: 269 698

Látogatottság növelés
Oldal: Ügyességi játékok
Gyerekeknek mondókák,kifestők,képek,játékok,mesék - © 2008 - 2024 - gyerkocoknek.hupont.hu

Ingyen honlap és ingyen honlap között óriási különbségek vannak, íme a második: ingyen honlap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »